KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15395187
nr 1539 5187
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Etsning, "Den förtrollade grodan". Signerad, numrerad 38/310. Bildmått: 24x19,5 cm, yttermått inklusive ram: 56x42 cm
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 maj 2023
kl 18:26:29
8/5 18:21:29
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius